Motoroccasions - Gebben Motoren (2023)

Ons aanbod motoroccasions wisselt dagelijks. U vindt op onze website het meest actuele aanbod. Vindt u niet de motoroccasion die u zoekt? Vul dan op de site een zoekopdracht in of neem contact op met onze afdeling verkoop: 0522 – 44 38 20. Wij gaan graag gericht voor u op zoek.

Vol enthousiasme speurt u het internet af naar geschikte motor occasions. Van uw allereerste motor tot de vierde in rij: deze zoektocht blijft een spannende gebeurtenis. Aan het kopen van een motoroccasion kleven namelijk een aantal risico’s. Gelukkig hoeft u zich daar bij Gebben Motoren geen zorgen over te maken. Onze medewerkers inspecteren alle binnenkomende occasions namelijk zeer grondig.

Het bezichtigen van motor occasions

In de meest ideale situatie koopt u natuurlijk een nieuwe motor. De meeste onderdelen verkeren dan in perfecte staat. Mocht er toch iets mis zijn, dan kunt u altijd terugvallen op fabrieksgarantie. Helaas is een nieuwe motor niet voor iedereen haalbaar. Voor deze groep mensen zijn er ontzettend veel motor occasions op de markt. Als consument loopt u echter het risico op een miskoop of onverwachte uitgave. Neem daarom – bij het bezichtigen van een tweedehands motor – de onderstaande tips in ogenschouw.

Motoroccasions - Gebben Motoren (1)

Tip 1: Neem iemand mee

Gefeliciteerd, één van de motor occasions heeft uw interesse geprikkeld. U maakt een afspraak om deze in het echt te bekijken. Neem dan altijd iemand met u mee. Bij voorkeur iemand die verstand heeft van (tweedehands) motoren. Immers, twee mensen weten altijd meer dan één. Daarnaast kijkt deze tweede persoon vaak veel realistischer naar het aanbod aan motor occasions. Zij hebben namelijk niet de kans gehad om erover te fantaseren.

Tip 2: Maak een proefrit

Voordat u één van de motor occasions naar huis neemt, is het altijd belangrijk om een proefrit te maken. Zo ontdekt u namelijk snel of de gekozen tweedehands motor echt bij u past. Ook biedt het de mogelijkheid om verborgen gebreken op te sporen. Let daarom op zaken, zoals:
- Werking van remmen;
- Lampjes op het dashboard;
- Geluiden tijdens het starten en laag toerental;
- De werking van de killswitch en/of jiffy-beveiliging;
- Manier van schakelen.

(Video) Was hat der HIER verloren? 5 Motoren, die fremdgehen - Bloch erklärt #114 | auto motor und sport

Motor occasions kunnen kleine gebreken vertonen. Het zijn immers tweedehands producten. Bij de grotere defecten kunt u de aanbieder vragen om deze aan te pakken. Willen zij dit niet doen? Dan kunt u de motor beter laten staan.

Tip 3: Zeg nooit direct ‘ja’

Enthousiast stapt u van de motoroccasion af. Het euforische gevoel dat u aan de proefrit heeft overgehouden, zorgt ervoor dat u direct een akkoord wilt geven. Wacht hier mee! Met motor occasions doet u er goed aan om er eerst rustig over na te denken. Op deze manier loopt u minder risico om met een miskoop te eindigen.

Waar moet u op letten?

De motor occasions die wij bij Gebben Motoren aanbieden, worden stuk voor stuk grondig doorgelicht. De kans op een miskoop is dan ook minimaal. Toch doet u er goed aan om ook zelf de nodige zaken te onderzoeken.

Kentekengegevens

In het geval van motor occasions is het ontzettend belangrijk dat u de kentekenpapieren mag inzien. Hiermee krijgt u namelijk inzage in belangrijke informatie. Check altijd of op de pas het juiste framenummer wordt genoemd. Is dit niet het geval? Dan raden wij u aan om deze tweedehands motor te laten staan en uw zoektocht naar motor occasions op een andere plek te vervolgen.

Uiterlijke kenmerken

Het uiterlijk van een tweedehands motor kan veel over zijn staat vertellen. Let tijdens uw proefrit bijvoorbeeld op zichtbare lekkages, roest of afbladderend aluminium. Ook doet u er goed aan om in en om de tank te zoeken naar sporen van roest. Ten slotte moet u altijd naar schaafplekken op zoek. Deze kunnen zichtbaar zijn bij de handvatten, voetsteunen en de knipperlichten. Let wel: motor occasions zijn niet voor niets tweedehands. Er zullen dus gebruikssporen te zien zijn.

Uitgebreid onderzoek

Een proefrit is niet alleen om te kijken of een potentiële aankoop goed bij u past. Dit is tevens het moment om de kwaliteit van de motor goed uit te testen. Hiervoor kunt u een aantal onderzoeken uitvoeren. Deze hebben betrekking tot de werking van de volgende onderdelen:

Motor

Bij het keuren van motoroccasions is de motor het allerbelangrijkste onderdeel. Immers: wanneer deze gebrekkig presteert, heeft dit de potentie om een grote kostenpost te worden. Natuurlijk wilt u dit met uw toekomstige tweedehands motor zoveel mogelijk voorkomen. Dit doet u door de motor van occasions nauwlettend te inspecteren en door enkele tests uit te voeren.

(Video) 10 E-Motoren-Irrtümer: Das musst Du wissen! - Bloch erklärt #168 | auto motor und sport

Allereerst is het belangrijk dat u bij occasions de motor goed bekijkt. Let hierbij op de volgende zaken:

- Staat van de boutjes van het blok;
- Lekkages of zwetende plekken nabij de cilinderkop;
- De onderkant van het motorblok.

Een andere indicator van de staat van een tweedehands motor is de olie. Controleer – nog voor u het transportmiddel start – het oliepeil. Bekijk daarnaast ook de kleur van de olie. Een afwijking hierin hoeft geen probleem te zijn. Zeker in het geval van motor occasions is er een kans dat u witte smeer ontdekt. Dit kan geen kwaad en verdwijnt meestal na een lange rit. Wel is het belangrijk om na te gaan hoe oud de olie is. Deze moet namelijk rond de 6000 kilometer of één keer per jaar vervangen worden. Vraag dit na bij de verkoper.

Natuurlijk bent u ook van plan om op één of meerdere motor occasions een proefrit te maken. Dit is namelijk de perfecte tijd om de motor in actie te zien. Ga hierbij na of deze makkelijk start en of er geen rare geluiden te horen zijn. Occasions met een luchtgekoelde motor maken vaak meer lawaai produceren dan een vloeistofgekoelde.

Tot slot is de uitlaat aan de beurt. Controleer deze op roest en gaatjes. Ook moeten de aansluitingen van de demper en cilinders in orde zijn. Hier kan het bij motor occasions wel eens aan schorten. Start vervolgens uw tweedehands motor. Laat deze langdurig witte rook zien? Dan is er sprake van een lekke koppakking. Blauwe rook duidt op problemen met de klepseals, zuigers of klepveren. U kunt deze motor occasions beter laten staan.

Vering

Om veilig te kunnen deelnemen aan het verkeer, is het altijd verstandig om alle motor occasions te testen op hun vering. Zo moet de voorvork goed functioneren. Dit test u door de voorrem van de tweedehands motor in te knijpen en vervolgens het stuur naar beneden te duwen. De beweging moet soepel gaan en niet te lang duren. Controleer gelijk of de voorvork en de rubbers schoon en droog zijn.

Ten tweede moeten ook de achterveer en -brug van motor occasions in orde zijn. Het eerstgenoemde onderdeel controleert u door stevig op het zadel te duwen. Net zoals bij de voorvork moet de beweging soepel zijn. Daarnaast controleert u bij motor occasions altijd de achterbrug door ook deze heen en weer te bewegen. Is er sprake van speling? Dan kunnen de lagers versleten zijn.

(Video) Die ZUVERLÄSSIGSTEN 🇩🇪 Motoren für wenig Geld | G Performance

Tot slot raden wij u aan om de balhoofdspeling van motor occasions te controleren. Draai hiervoor het stuur een aantal keer goed van links naar rechts. Deze beweging moet soepel gaan, zonder dat deze knakt.

Frame

Het frame van een motoroccasion kan veel over zijn geschiedenis vertellen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan zaken zoals roest en afwijkende vormen. Bij motor occasions zult u altijd enkele kleine roestplekken ontdekken. De toestellen zijn immers niet nieuw. De plekken mogen echter niet te groot zijn. Daarnaast moet u letten op kleurverschillen. De kans is dan namelijk groot dat er ooit schade is gereden.

Tenslotte is het frame van een tweedehands motor erg belangrijk. Zo moeten zowel het frame als de bijbehorende buizen recht zijn. Controleer daarnaast of het voor- en achterwiel op één lijn staan. Is dit niet het geval? Dan kan de voorvork of het frame gebogen zijn. Wij raden u in deze gevallen aan om de motor occasions te laten staan.

Ketting

Motor occasions zijn net fietsen. In beide gevallen is de ketting ontzettend belangrijk. Controleer in de eerste plaats de tandwielen. De tanden mogen niet één kant op staan. In dat geval is het tandwiel versleten. Ook mag de ketting niet naar één kant toe trekken. De ketting zelf moet tenslotte vrij zijn van roest en goed gesmeerd zijn.

Banden

Een tweedehands motor wordt vaak inclusief banden en velgen verkocht. Omdat het om motor occasions gaat, kunt u geen nieuw materiaal verwachten. Toch mag u ervan uitgaan dat u er nog een tijdje meer verder kunt rijden. Wanneer uit uw vooronderzoek blijkt dat dit niet het geval is, versterkt dit uw onderhandelingspositie.

Bekijk in de eerste plaats de velgen. Deze mogen geen ernstige beschadigingen tonen. Vervolgens kunt u kijken naar de staat van de banden. Het profiel moet minimaal 1 mm zijn en het rubber mag geen scheuren vertonen. Let bij motor occasions ook altijd op de leeftijd van de banden. Hiervoor dient de DOTcode. Een band mag maximaal 10 jaar oud zijn. Tot slot dient u bij motor occasions altijd de wiellagers te controleren. Een wiel moet soepel draaien en er mogen geen bijgeluiden te horen zijn.

Remmen

Verkeersdeelname zonder deugdelijke remmen is levensgevaarlijk. Het is dan ook zeer belangrijk om deze al voor uw proefrit te controleren. Bekijk allereerst de kleur van de remvloeistof en vraag na wanneer deze voor het laatst is vervangen. Dit mag niet meer dan twee jaar geleden zijn. Bekijk daarnaast of de remleidingen geen scheuren vertonen en in hoeverre u de remhendel kunt inknijpen. Deze mag het stuur niet raken. Motor occasions waarbij dit wel mogelijk is, zou u moeten laten staan.

(Video) VW T6 2.0 TDI CXEB mit Motorschaden und seltsamer Geschichte | Audi A6 4F 3.2 V6 Refresh by Redhead

In uw zoektocht naar motor occasions is het ook verstandig om naar de staat van de remklauw, -zuigers en -blokken te kijken. Zo moeten de zuigers, wanneer er wordt geremd, snel naar binnen en buiten bewegen. Tevens moeten de remblokken dik genoeg zijn. Dit ziet u aan de slijtage-indicatoren.

Tot slot is ook de remschijf belangrijk. Deze mag niet krom zijn of scheuren vertonen. De aanwezigheid van roest is vaak geen probleem. Dit is bij motor occasions namelijk vrij normaal. Dit wordt vliegroest genoemd en verdwijnt door te remmen.

Elektronica

Het laatste onderdeel dat u bij motor occasions nauwkeurig moet onderzoeken is de elektronica. Denk hierbij aan:

- de accu;
- de verlichting;
- de knoppen en schakelaars;
- de bedrading.

Wisselend aanbod

Bij Gebben Motoren wisselt het aanbod aan motor occasions vrijwel dagelijks. Zo heeft u iedere dag de kans om uw droommotor te vinden. Houd hiervoor onze website goed in de gaten. Daar vindt u namelijk het meest actuele aanbod. Heeft u de gewenste motor nog niet gevonden? Vul dan op de site een zoekopdracht in of neem contact op met onze afdeling verkoop: +31 (0) 522 443 820. Wij gaan graag gericht voor u op zoek.

Een motoroccasion van Gebben Motoren

Voor én door motorliefhebbers. Hiermee vat u de kern van Gebben Motoren prima samen. Of u nu op zoek bent naar gebruikt of nieuw materiaal voor uw motor: bij ons in Rogat (DR) bent u altijd op de juiste plek. Hier vindt u – naast motor occasions – onder andere:

- Nieuwe motoren;
- Motoronderdelen;
- Motorkleding.

(Video) Motoren 4.000 tot 6.000 euro - Motoroccasiontest

Daarnaast nemen wij alle motor occasions graag bij ons in onderhoud. Op deze manier helpen wij u om zo lang mogelijk van uw aankoop te kunnen blijven genieten. Wel zo fijn.

Bekijk onze motor occasions!

De zoektocht naar een tweedehands motor… Die onderneemt u natuurlijk niet elke dag. Daarvoor doet u het liefst zaken met een betrouwbare aanbieder. Wij van Gebben Motoren helpen u graag verder. Bij ons vindt u het grootste aanbod aan motor occasions in Drenthe. Heeft u een vraag? Bel dan gerust naar +31 (0) 522 – 443 820. Uiteraard kunt u ook ons contactformulier gebruiken. Rijdt u binnenkort op één van onze motor occasions weg?

Videos

1. Vorsicht bei Schweizer Autos ! G-Klasse kriegt großen Service !
(Motoren Zimmer)
2. Besonders, aber auch gut? Wankel, 3-Zylinder, Turbine & Co - Bloch erklärt #106 | auto motor sport
(auto motor und sport)
3. Blubbern und Co. - Die 8 größten Irrtümer zu V8-Motoren - Bloch erklärt #85 | auto motor und sport
(auto motor und sport)
4. Die 9 Todsünden beim Gebrauchtwagenkauf - Bloch erklärt #43 |auto motor und sport
(auto motor und sport)
5. VW Bus T5 180 PS Biturbo - Wir helfen bei Ihrer Entscheidung - Kaufberatung | Redhead
(Redhead Zylinderkopftechnik)
6. Moderne Dauerläufer - Diese Autos fahren ewig!
(petrolhead.at)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Velia Krajcik

Last Updated: 02/03/2023

Views: 5948

Rating: 4.3 / 5 (54 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Velia Krajcik

Birthday: 1996-07-27

Address: 520 Balistreri Mount, South Armand, OR 60528

Phone: +466880739437

Job: Future Retail Associate

Hobby: Polo, Scouting, Worldbuilding, Cosplaying, Photography, Rowing, Nordic skating

Introduction: My name is Velia Krajcik, I am a handsome, clean, lucky, gleaming, magnificent, proud, glorious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.